Pojišťovna Wüstenrot
pojištění domácnosti

Jak se NEpojistit u pojišťovny Wustenrot
aneb: když ptáčka lapají, hezky mu zpívají

Přečtěte si, jak pojišťovna Wüstenrot pojišťuje a řeší pojistné události!

Veškeré novinky v této kauze budu psát do této diskuze
>>> Fórum - diskuze k tomuto článku <<<

1. Sjednání pojištění domácnosti.

Pojistku u pojišťovny Wüstenrot jsme uzavřeli cca před 2,5 rokem, kdy jsme si na hypotéku pořídili domek. Pojištění domácnosti je na 500.000,- Kč. Původně to bylo méně, ale jejich agent, když na fotkách viděl, že máme tři počítače, pojistku zvedl. Jediný, co nás zajímalo bylo, jestli nám pojišťovna Wustenrot nahradí škodu, když se počítače zničí při bouřce. Bylo nám řečeno, že samozřejmě ano - teď víme, že samozřejmě ne, tudíž to byla sprostá lež a pojišťovna Wüstenrot nás podvedla hned na samém začátku. Až teď se ohánějí tzv. souvisejícícm přepětím, přímým úderem blesku a podobnými slovními hrátkami. Nikdo nás na nějaké rozdíly v blescích předtím neupozornil - nepochybně bychom se případně připojistili na ten správný blesk - na ten, který nám zničil techniku anebo bychom se pojistili u jiné pojišťovny.

2. Pojistná událost.

Co čert nechtěl, jednoho dne udeřil blesk. Zničil router, výkonný počítač, dost drahý kamerový systém, IP modul pro vzdálenou správu zabezpečovačky, síťový disk. Škoda za poměrně dost peněz. Jediné, co nás trochu uklidnilo, bylo to, že jsme zaplaťnámtopánbůh pojištěni. U pojišťovny Wustenrot! Zavolali jsme tam, paní nám řekla jak máme postupovat, tj. z netu stáhnout a vyplnit formulář o pojistné události, techniku opravit, vypracovat posudek od firmy, která se tím zabývá a všechno to i s fakturou poslat na pojišťovnu Wüstenrot. Maximálně do tří měsíců že budeme mít peníze na účtu. A že nikde nevidí žádný problém, že takovou škodu hradí a že ani není potřeba aby k nám jezdil likvidátor.

3. Likvidace škodné události

Po zmíněném telefonátu na pojišťovnu jsme udělali jak nám řekli. Stáhli a vyplnili formulář, koupili nové vybavení a společně s posudkem od dodavatele odeslali. Poštou nám dorazilo vyrozumění o tom, že to začínají řešit. Dál se vůbec nic! Nikdo se neozval, nikdo nepřijel. Takže jsem tam zavolali my s dotazem, v jakém to je stadiu. Podle odpovědi se na to evidentně nikdo ani nesáhl. Při dalším telefonátu nám likvidátor sdělil, že je potřeba doplnit nějaké otázky. A teď pozor - ještě nám radil, jak na ně máme odpovědět. Až zpětně nám došlo, že tyhle jeho rady byly účelové, tak aby se při zamítnutí daly použít.

Pan "likvidátor" nám poradil, abychm na otázku, zda někdo v našem sousedství řešil podobnou závadu, odpověděli ano; na otázku, zda poté zasahovala energetická nebo telekomunikační společnost odpověděli, že jsme viděli montéry na sloupech. Na základě těchto odpovědí si pak vydedukoval, že blesk uhodil někde jinde, tudíž škoda vznikla souvisejícím přepětím a ne přímým úderem blesku! Neměli jsme problém napsat odpovědi jak chtěl, protože to byla pravda - montéři jsou tu pořád, protože se tu rekonstruuje, staví apod., a to že soused měnil zdroj na pc je taktéž pravda. Likvidátor se ještě dotazoval, jestli byl router venku nebo uvnitř. Na pojišťovně Wustenrot je asi běžné, že jsou routery venku, možná že mají venku i počítače.

Podotýkám, že likvidátor pojišťovny Wüstenrot se neobtěžoval zvednout od stolu a přijet vyšetřit, kam vlastně blesk uhodil.

4. Závěr

Pojišťovna Wustenrot nás podvedla hned několikrát! Za prvé při sjednávání pojistky, když nám tvrdili, že elektroniku, počítače aj. zničené při bouřce samozřejmě hradí. Ani slovem se nezmínil o tom, že není bouřka jako bouřka, že jsou různé blesky - některé mají související přepětí a některý nemají (to pak asi elektroniku rozbíjí kladivem).

Za druhé nás tři měsíce tahali za nos, tvrdili, že to zaplatí, že nikde není problém, že peníze přijdou do konce srpna a bla bla bla.

Za třetí nám likvidátor schválně radil odpovídat tak, aby se na to při zamítnutí mohl odvolat. Tohle je asi největší humus a podvod.

5. Další postup

Momentálně čekáme na soudního znalce, kterého si budeme muset zaplatit, když likvidátoři pojišťovny Wüstenrot nemaj čas někde jezdit, něco zjišťovat a vůbec prostě dělat to, proč si to pojištění domácnosti platíme!

S posudkem bude další cesta k právníkovi a podáme na pojišťovnu žalobu o zaplacení škody. Pokusíme se rovněž podat žalobu pro podvod, protože podle mého názoru je naplněna skutková podstata podvodu - jejich jednání vedlo k jejich obohacení.

Odstoupení od smlouvy pojištění domácnosti pojišťovna Wüstenrot je samozřejmostí zrovnatak jako propagace tohoto článku všude, kde to bude možné.

6. Dokumenty

(všechny jsou .jpg)

Zamítnutí, zdůvodnění Zde si všiměte, jak se likvidátor odvolává na odpovědi na upřesňující dotazy, které nám prakticky nadiktoval!!!
Náš dopis řediteli pojišťovny 1. část
Náš dopis řediteli pojišťovny 2. část
Odpověď 1Všiměte si u bodu 2 jsme omylem zaškrtli "přepětí" Otevřete-li si Formulář, pochopíte, že i ten je nepochybně dělaný tak, že se lehce spletete! U bodu 3 se opět odkazují na nadiktované odpovědi.
Odpověď 2
Bod 4 by mě normálně rozesmál! Navíc je podepsán ředitel p. Vaněk, ale psal to p. Maxima (volal nám) tedy ten samý člověk, který je podepsaný už pod prvním zamítnutím.
Formulář
Tady se můžete pokochat, jak mají hezky udělané pole formuláře. Spodní řádek tabulky "Příčina vzniku škody" má zaškrtávací políčka vpravo, ostatní vlevo. Přímý úder blesku a přepětí jsou náhodou vedle sebe. Samozřejmě jsme se spletli a zaškrtli přímý úder blesku také na pravé straně, takže vlastně přepětí. Pochopitelně nám to nezapomněli napsat - viz Odpověď 1.

 

Odkaz na tento článek pošlete všem známým, ať taky nenaletí. Upozorňuji, že smyslem těchto stránek není snaha o poškození pojišťovny Wustenrot, ale informovat občany, na co si mají dát pozor, až budou uzavírat pojištění domácnosti - pojišťovna Wüstenrot.

Zeptejte se na Vaší pojišťovně, co je podle nich krytí škody při bouřce. Možná budete překvapeni!

>>> Fórum - diskuze k tomuto článku <<<

Budu velice rád, pokud přispějete svým názorem, zkušenostmi s touto pojišťovnou, jinými pojišťovnami, případně máte-li vysvětlení nebo tip co by to mohlo být přímý úder blesku a jak by to asi mohlo vypadat apod.

karel (zav.) kamerovesystemy.net


pojišťovna wüstenrot
wuestenrot de
wüestenrot www
wustenrot
Pojištění domácnosti Wüstenrot pojišťovna
www pojišťovna wustenrot cz