EPS – elektronické požární systémy

Provádíme instalace a servis požárních systémů APOLLO

Jedná se o anglického výrobce požárních systémů s velkou řadou zkušeností. Systém Apollo je vyvinut na základě uživatelských požadavků a díky tomu vyhovuje většině uživatelů s vysokými nároky. 

Systém Apollo používá ústředny Apollo F1 a Apollo F2. Nejčastěji se k těmto ústřednám připojují hlásiče XP95, Discovery a Xpander. Velkou výhodou systému Apollo je možnost bezdrátového provedení do těžko dostupných aplikací. 

Analogový systém (systém s individuální adresací) EPS, oproti konvenčnímu, dokáže rozpoznat přímo jednotlivé hlásiče na hlásící lince a dokáže učinit požární opatření v určitém sektoru, kde je požár detekován. Největší výhodou tohoto řešení je tedy přesné určení místa vzniku požáru, což umožňuje rychlou reakci na nastalou událost v přesně daném místě např. spouštění automatizovaného hasícího systému podle zóny výskytu požáru.

Základní vyhodnocovací jednotkou je ústředna ke které jsou přes komunikační sběrnici připojeny hlásiče (s komunikační jednotkou a individuální adresou). Hlásiče informují ústřednu o svém stavu pomocí zasílání analogových (více stavových) hodnot, které ústředna následně, dle specifických algoritmů, vyhodnocuje jako: normální stav, porucha, předpoplach nebo poplach.


    Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem:

    Působnost: Liberec, Jablonec nad Nisou, Tanvald, Mladá Boleslav, Turnov, Jilemnice, Semily, Hrádek nad Nisou, Mnichovo Hradiště

    Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

    Zpět na začátek